O nas | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

O nas | Klinika Genesis

Klinika Genesis jest nowoczesną placówką, ulokowaną w samym sercu Krakowa – tuż przy Wawelu. To właśnie tutaj grupę wykwalifikowanych specjalistów o ogromnej pasji i bogatym doświadczeniu połączyła misja wdrażania nowatorskich rozwiązań w zakresie flebologii, laseroterapii, proktologii oraz medycyny estetycznej i regeneracyjnej.

Leczymy trudne przypadki schorzeń układu naczyniowego, w tym ciężkie owrzodzenia żylne, przewlekłe rany czy obrzęki tłuszczowe, a wszystko to w sposób mało inwazyjny, bezpieczny i trwały.

Aktywnie współpracujemy z uznanymi specjalistami w zakresie medycyny, a jednym z naszych partnerów jest Solta Medical – koncern tworzący pionierskie technologie medyczne, między innymi VaserLipo i Fraxel.

Jesteśmy pierwszą kliniką w Europie, która wykorzystuje hollywoodzki protokół rzeźbienia ciała 4D High Definition. Po raz pierwszy na świecie zastosowaliśmy go do rzeźbienia kończyn dolnych pod kontrolą ultrasonografu. Pacjenci, którzy do tej pory obawiali się skorzystania z zabiegów powiększania piersi lub pośladków, czyli liposukcji ze względu na możliwe powikłania, mogą bez obaw skorzystać ze stosowanej przez nas metody. Własne komórki tłuszczowe to materiał w pełni naturalny, bezpieczny i całkowicie biokompatybilny.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Dokładna diagnoza, dobór adekwatnych metod działania, monitorowanie rezultatów i profilaktyka – to czynniki, które determinują naszą efektywność. Ważny jest dla nas profesjonalizm i skuteczne działanie, na równi z którymi stawiamy Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Dysponujemy najnowocześniejszym wyposażeniem, które umożliwia nam przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych w przyjaznych dla pacjenta warunkach. Stawiamy na sprzęt o najwyższej jakości, z odpowiednią certyfikacją, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność każdego zabiegu.

Naszym celem jest poprawa Twojego zdrowia i samopoczucia. Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i udzielimy niezbędnych porad.

Zapoznaj się z ofertą kliniki

Bartłomiej Juza

Lek. Bartłomiej Juza to chirurg naczyniowy i flebolog. Od 2010 roku zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył, a w roku 2017 dodatkowo wzbogacił swoje doświadczenie o praktykę w zakresie medycyny regeneracyjnej oraz chirurgii estetycznej. Umiejętności doskonalił u światowych sław w dziedzinie Flebologii, takich jak: Attilio Cavezzi – prezes międzynarodowej unii flebologicznej, jeden z twórców nowoczesnych małoinwazyjnych metod leczenia żylaków i założyciel VENALINFA – europejskiego centrum leczenia schorzeń żył z siedzibą w San Benedetto del Tronto. Ahmed Elsaftawy – wybitny chirurg w zakresie Chirurgii Regeneracyjnej oraz Estetycznej. Obecnie ciągle się rozwija. Kooperuje z uznanymi placówkami na terenie Włoch (m.in: Istituto Flebologico Italiano oraz Royal Medical Center z siedzibą w Doha w Qatarze) i wraz z firmą Key-Med pracuje nad przełomowymi biologicznymi opatrunkami, tworzonymi z fibryny oraz komórek macierzystych. Produkowane są one z krwi pacjenta, dzięki czemu dają spektakularne rezultaty w krótkim czasie. Wiele zdesperowanych wcześniej pacjentów cieszy się już całkowitym wyleczeniem schorzeń. Wielką pasją Lek. Bartłomieja Juzy jest leczenie ciężkich schorzeń i korzystanie z innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwszy lekarz na terenie województwa małopolskiego rozpoczął wykonywanie procedur usuwania żylaków z użyciem kleju – VenaSeal. To obecnie najskuteczniejsza, najmniej inwazyjna i całkowicie bezbolesna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych. VenaSeal znalazł także zastosowanie w leczeniu malformacji naczyniowych, przetok tętniczo – żylnych pozostałych części ciała – np. dłoni. Do kolejnych ważnych momentów w karierze zawodowej Lek. Bartłomieja Juzy zaliczają się pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych na świecie zabiegi leczenia obrzęku limfatycznego systemem Vaser3D, przeszczepów autologicznych komórek macierzystych, wykorzystywanych w leczeniu najcięższych przypadków trudno gojących się ran oraz w celu przebudowy i regeneracji skóry całego ciała. Leczenie trudnych i dotychczas nieleczonych w ten sposób w Polsce przypadków jest tematem pracy badawczej oraz publikacji Lek. Bartłomieja Juzy. Do jego szczególnych zainteresowań zawodowych zaliczają się przypadki ciężkich owrzodzeń żylnych i przewlekłych ran. Wykonuje innowacyjne zabiegi leczenia przewlekłego obrzęku tłuszczowego wraz z modelowaniem sylwetki ciała oparte o rzeźbienie 3D i lipofeelingiem. Dla Lek. Bartłomieja Juzy nie ma rzeczy niemożliwych! Dotychczasowi pacjenci cenią go za ogromne zaangażowanie, innowacyjność, profesjonalizm i rzeczowe podejście.

Katarzyna Byszkiewicz

Katarzyna Buszkiewicz to trycholog, specjalistka zajmująca się schorzeniami związanymi ze skórą głowy i włosami. Celem jej pracy jest poprawa zdrowia, komfortu i wizerunku pacjenta.

Zajmuje się leczeniem takich dolegliwości jak:

 • nadmierne wypadanie włosów
 • zahamowanie wzrostu włosów
 • wady rozwojowe włosów
 • uszkodzenia mechaniczne włosów
 • nadmierne przetłuszczanie się włosów i skóry głowy
 • przesuszone włosy i skalp
 • łysienie
 • łupież
 • łuszczyca
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy
 • wszelkie stany zapalne skóry głowy

Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dokładnie diagnozując występujący problem poprzez obserwację, wywiad lekarski i opcjonalnie zlecenie niezbędnych badań, m.in. hormonalnych. Jest osobą, która podchodzi do swojej pracy z ogromną pasją. Zależy jej na tym, aby pacjenci mogli cieszyć się widocznymi i trwałymi efektami.

Anna Bachleda-Curuś

Lek. Anna Bachleda-Curuś to dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. Na co dzień pomaga swoim pacjentom w dbaniu o wizerunek, dobre samopoczucie i zdrowie.

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a na jej dalszą edukację składa się podyplomowy staż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, specjalizacja z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii w USK im. WAM w Łodzi oraz rozpoczęte w 2015 roku dzienne studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Między pracą w klinice, a nauką i czasem wolnym znajduje także chwile na przekazywanie swojej wiedzy innym. Od 2014 roku pracuje jako asystent na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego. Ponadto regularnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach naukowych w charakterze słuchacza i wykładowcy. Jest cenioną autorką publikacji naukowych.

Mimo młodego wieku, Lek. Anna Bachleda-Curuś może pochwalić się bogatą wiedzą i doświadczeniem z zakresu dermatologii i wenerologii oraz medycyny estetycznej. Pacjenci cenią ją za jej profesjonalizm, rzeczowość i życzliwość.

Łukasz Turczynowski

Dr n. med. Łukasz Turczynowski to proktolog, chirurg i gastrolog. Pacjenci nazywają go „odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu”. Cenią go za profesjonalizm, fachowość i empatię.

Dr n. med. Łukasz Turczynowski specjalizuje się w chirurgii ogólnej. Ukończył Wydział Lekarski na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziałach chirurgicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof, oraz w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Zajmuje się przede wszystkim:

 • diagnostyką i leczeniem chorób przewodu pokarmowego,
 • chirurgią przepuklin,
 • proktologią,
 • leczeniem żywieniowym,
 • medycyną estetyczną.

Poza praktyką lekarską, dr n. med. Łukasz Turczynowski aktywnie rozwija się naukowo. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych (m.in: Polskie Towarzystwo Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu – POLSPEN, European Society for Nutrition and Metabolism – ESPEN, Towarzystwa Chirurgów Polskich – TChP, European Society of Surgery – ESS, Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii – PTU) oraz autorem licznych publikacji z zakresu chirurgii, onkologii, żywienia poza i dojelitowego.

Aleksandra Nosal

Mgr Aleksandra Nosal to „ręce, które leczą”. Tytuły, jakimi może się pochwalić to: magister fizjoterapii, wykwalifikowany masażysta, specjalista w dziedzinie rehabilitacji onkologicznej, przede wszystkim po mastektomii i rekonstrukcji piersi oraz specjalista w zakresie rehabilitacji przeciwobrzękowej – manualny drenaż limfatyczny.

Pracę zawodową łączy z pasją, którą od zawsze było szeroko pojęte zdrowie człowieka. Zajmuje się fizjoterapią sportowców (m.in. Rafała Sonika), prowadzi specjalne spotkania, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z pacjentami i pracownikami służby zdrowia, a także udziela się na warsztatach z Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej dla położnych, chirurgów i pielęgniarek.

W pracy kieruje się filozofią osteopatyczną, według której terapia ukierunkowana jest nie tylko na złagodzenie objawów, ale i na polepszenie zdrowia pacjenta.

Tytuł magistra Fizjoterapii uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a licencjat ze Zdrowia Publicznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie poprzestaje jednak na tym i ciągle poszerza swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje, biorąc aktywny udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach z zakresu Fizjoterapii.

Joanna Mamuszka

Joanna Mamuszka to dietetyk i absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Pracuje jako dietetyk w Krakowie oraz Tarnowie. Poza ukończonymi studiami, od kilku lat czynnie bierze udział w szkoleniach oraz webinariach, dotyczących dietetyki ogólnej, klinicznej i sportowej.

Interesuje ją holistyczne podejście do pacjentów, wierzy, że dzięki odpowiedniemu odżywianiu, odpowiedniej higienie życia oraz dbaniu o całokształt, możemy zapobiec wielu chorobom.

Prowadzi wielu pacjentów, między innymi dzieci, kobiety w ciąży oraz matki karmiące, osoby zdrowe, chcące nabyć lub zredukować masę ciała, sportowców jak i osoby z chorobami cywilizacyjnymi oraz o podłożu autoimmunologicznym.

Uwielbia przesiadywać w kuchni i próbować nowych smaków, bazując na zdrowych i pełnowartościowych produktach.Pragnie pokazać, że zdrowa dieta nie musi być droga, nudna ani monotonna.

Zapraszamy na konsultacje!

Paweł Ciuba

Lek. Paweł Ciuba to lekarz medycyny estetycznej, ceniony przez swoich pacjentów za bogatą wiedzę, doświadczenie, rzetelność i profesjonalizm. Nazywany jest „artystą w swoim fachu”. W pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta i jego satysfakcją z wykonanej usługi.

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Praktykę w dziedzinie medycyny estetycznej zdobywał podczas szkoleń i kursów w renomowanych klinikach medycyny estetycznej i anti-aging. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach z tego zakresu. Ukończył m.in:

 • szkolenie w zakresie zaawansowanych technik iniekcji toksyny botulinowej i zastosowania kwasu hialuronowego w wypełniaczach estetycznych,
 • szkolenie z zakresu starzenia się skóry oraz metod nieinwazyjnego likwidowania objawów starzenia,
 • kurs zaawansowanych technik stosowania wypełniacza dermatologicznego do korekcji tkanki miękkiej,
 • szkolenie w zakresie właściwej kwalifikacji pacjenta do zabiegu toksyną botulinową.

Do jego szczególnych zainteresowań zawodowych należą zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego oraz zabiegi odmładzające z użyciem wchłanianych nici Aptos.

Joanna Gawlikowska-Wójcik

Lek. Joanna Gawlikowska-Wójcik to dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Studia lekarskie ukończyła w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kwalifikacje oraz wiedzę z zakresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, czyli poszukiwań metod spowalniania i odwracania procesu starzenia się, zdobyła w trakcie studiów podyplomowych „Medycyna Estetyczna dla Lekarzy” w GWSH w Katowicach. W swojej pracy dyplomowej badała Wpływ diety na stan i starzenie się skóry oraz sposoby spowolnienia procesów starzeniowych.

Pasją lek. Joanny Gawlikowskiej-Wójcik jest medycyna żywieniowa, która pozwala efektywnie ocenić potrzeby żywieniowe pacjenta i zaproponować konkretne zmiany w diecie w celu zapobieżenia lub złagodzenia różnego rodzaju chorób. W swojej codziennej praktyce skupia się także na aktywnej promocji zdrowia, gdyż uważa, że prawidłowe odżywianie jest podstawą dobrego zdrowia i długowieczności.

Ukończyła szkolenie organizowane przez World Society of Anti-Aging Medicine (WOSAAM) i Polskie Towarzystwo Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej, które pozwoliło jej uzyskać Międzynarodową Specjalizację z Medycyny Przeciwstarzeniowej. Jest to nowa i niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która skupia się przede wszystkim na wczesnym zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym oraz utrzymaniu optymalnego stanu zdrowia. Dzięki właściwej terapii i zachowaniu odpowiedniego stylu życia, można istotnie spowolnić proces starzenia się organizmu oraz poprawić zdrowie pacjentów.

Jest także licencjonowanym konsultantem programu nadwrażliwości pokarmowych LEAP (Lifestyle Eating And Perfomance), który poprzez wykonanie testu MRT (Mediator Release Test) pozwala na wypracowanie nowego stylu odżywiania, likwidującego i osłabiającego objawy chorobowe oraz zmniejszając stany zapalne wynikające z nadwrażliwości pokarmowych. Może pochwalić się ponadto członkostwem w Polskiem Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, pierwszej organizacji w Polsce, która z medycznej perspektywy zajmuje się jakością życia pacjenta rozumianą, jako połączenie zdrowego organizmu z estetycznym wyglądem oraz zdrowym trybem życia. Stale podnosi swoje kwalifikacje i uczestniczy w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, dotyczących medycyny estetycznej, żywieniowej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

3350
Przeprowadzonych zabiegów
5000
Zadowolonych klientów
8500
Godzin zabiegów