Dieta, ćwiczenia fizyczne? Jaki jest sposób na idealne nogi? | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dieta, ćwiczenia fizyczne? Jaki jest sposób na idealne nogi?

03-11-2019

Od tygodni, miesięcy, lat zmagasz się z kompleksami związanymi z wyglądem swoich nóg? Dieta i codzienne treningi nie przynoszą pożądanych efektów?

W dzisiejszych czasach moda na piękne, zdrowe i wysportowane ciało stała się bardzo powszechna. Oczywistą drogą do osiągnięcia idealnej sylwetki wydaje się być zdrowa dieta i aktywność fizyczna. W rzeczywistości jednak okazuje się, że działania te nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące rezultaty i pomimo włożonego wysiłku wiele osób ma problem z uzyskaniem wymarzonych kształtów kończyn dolnych – zarysowanych mięśni łydek oraz ud, braku cellulitu.

Każdy organizm jest inny i niejednokrotnie pięknie wyrzeźbione mięśnie pozostają zakryte przez zalegającą nad nimi tkankę tłuszczową. Często zdarza się tak, że pomimo ciężkich i systematycznych ćwiczeń nie jesteśmy w stanie odchudzić swoich dolnych partii ciała. Mamy wrażenie obrzęku, który nie ustępuje pomimo odpowiedniego postępowania. Nogi są ociężałe i bolą podczas dotyku.

Takie objawy mogą wskazywać na chorobę zwaną lipodemią. To bardzo rzadkie schorzenie, które często ciężko jest zdiagnozować zarówno samym pacjentom, jak i lekarzom rodzinnym lub lekarzom pierwszego kontaktu. Silny obrzęk tłuszczowy dolnych partii ciała interpretują jako problemy z otyłością lub brakiem aktywności fizycznej, kiedy tak naprawdę spowodowany jest on lipodemią. Jej pochodzenie nie jest obecnie znane, ale najprawdopodobniej ma ona podłoże genetyczne, a najczęściej dotyka kobiet.

Lipodemia przejawia się silnym obrzękiem w rejonie kończyn dolnych, który w przeciwieństwie do obrzęku limfatycznego może być tylko jednostronny oraz wywołuje ból nóg podczas chodzenia. Często występuje także zwiększona podatność na siniaczenie kończyn dolnych, liczne „pajączki” oraz tzw. „nogi kolumnowe”. Dyskomfort, nadmierne obciążenie kolan, dokuczliwe napięcie skóry oraz ocieranie się o siebie opuchniętych nóg sprawia, że podjęcie przez osobę dotkniętą lipodemią wzmożonej aktywności fizycznej jest problematyczne i często wręcz niemożliwe.

Pacjenci uciekają się do różnych sposobów walki z tym problemem, takich jak bandażowanie, czy noszenie bielizny uciskowej. Niestety nie przynosi to żadnego rezultatu – obrzęknięte tłuszczem kończyny nadal nie szczupleją. Wówczas pacjenci decydują się na różnego rodzaju zabiegi: począwszy od masaży po endermologię, laserowe odchudzanie i inne. Metoda, która obecnie jest jedną z najbardziej skutecznych, małoinwazyjnych i bezpiecznych, to zabieg rzeźbienia ciała VaserLipo 4D High Definition.