Dieta, ćwiczenia fizyczne? Jaki jest sposób na idealne nogi? | Klinika Genesis
Please enable JS

Dieta, ćwiczenia fizyczne? Jaki jest sposób na idealne nogi?

03 listopada 2019

Od tygodni, miesięcy, lat zmagasz się z kompleksami związanymi z wyglądem swoich nóg? Dieta i codzienne treningi nie przynoszą pożądanych efektów?

W dzisiejszych czasach moda na piękne, zdrowe i wysportowane ciało stała się bardzo powszechna. Oczywistą drogą do osiągnięcia idealnej sylwetki wydaje się być zdrowa dieta i aktywność fizyczna. W rzeczywistości jednak okazuje się, że działania te nie zawsze przynoszą satysfakcjonujące rezultaty i pomimo włożonego wysiłku wiele osób ma problem z uzyskaniem wymarzonych kształtów kończyn dolnych – zarysowanych mięśni łydek oraz ud, braku cellulitu.

Każdy organizm jest inny i niejednokrotnie pięknie wyrzeźbione mięśnie pozostają zakryte przez zalegającą nad nimi tkankę tłuszczową. Często zdarza się tak, że pomimo ciężkich i systematycznych ćwiczeń nie jesteśmy w stanie odchudzić swoich dolnych partii ciała. Mamy wrażenie obrzęku, który nie ustępuje pomimo odpowiedniego postępowania. Nogi są ociężałe i bolą podczas dotyku.

Takie objawy mogą wskazywać na chorobę zwaną lipodemią. To bardzo rzadkie schorzenie, które często ciężko jest zdiagnozować zarówno samym pacjentom, jak i lekarzom rodzinnym lub lekarzom pierwszego kontaktu. Silny obrzęk tłuszczowy dolnych partii ciała interpretują jako problemy z otyłością lub brakiem aktywności fizycznej, kiedy tak naprawdę spowodowany jest on lipodemią. Jej pochodzenie nie jest obecnie znane, ale najprawdopodobniej ma ona podłoże genetyczne, a najczęściej dotyka kobiet.

Lipodemia przejawia się silnym obrzękiem w rejonie kończyn dolnych, który w przeciwieństwie do obrzęku limfatycznego może być tylko jednostronny oraz wywołuje ból nóg podczas chodzenia. Często występuje także zwiększona podatność na siniaczenie kończyn dolnych, liczne „pajączki” oraz tzw. „nogi kolumnowe”. Dyskomfort, nadmierne obciążenie kolan, dokuczliwe napięcie skóry oraz ocieranie się o siebie opuchniętych nóg sprawia, że podjęcie przez osobę dotkniętą lipodemią wzmożonej aktywności fizycznej jest problematyczne i często wręcz niemożliwe.

Pacjenci uciekają się do różnych sposobów walki z tym problemem, takich jak bandażowanie, czy noszenie bielizny uciskowej. Niestety nie przynosi to żadnego rezultatu – obrzęknięte tłuszczem kończyny nadal nie szczupleją. Wówczas pacjenci decydują się na różnego rodzaju zabiegi: począwszy od masaży po endermologię, laserowe odchudzanie i inne. Metoda, która obecnie jest jedną z najbardziej skutecznych, małoinwazyjnych i bezpiecznych, to zabieg rzeźbienia ciała VaserLipo 4D High Definition.

Czym jest VaserLipo 4D?

To zupełnie nowa jakość w kształtowaniu proporcji i wyglądu sylwetki pacjenta. Nie tylko zmniejsza zbiorniki tłuszczowe, ale umożliwia dodatkowo modelowanie wybranych partii ciała. Pozwala zaznaczyć charakterystyczne uwypuklenia, zagłębienia, bruzdy i strefy cienia, które cechują szczupłą i wysportowaną sylwetkę.

Jak wygląda zabieg?

Wybrana partia ciała zostaje poddana znieczuleniu, aby zniwelować ból i obkurczyć okoliczne naczynia krwionośne. Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcia, przez które wprowadza kaniulę emitującą energię ultradźwięków. Komórki tłuszczowe zostają rozpuszczone i odessane na zewnątrz wraz z roztworem znieczulającym. Jednocześnie następuje stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

VaserLipo 4D jest świetną alternatywą dla tradycyjnych technik liposukcji. Sam zabieg jest na tyle łagodny, że nadaje się również na delikatne obszary ciała. Kaniula używana do rozbijania tkanki tłuszczowej jest podgrzewana do kilkudziesięciu stopni Celsjusza, doprowadzając do koagulacji małe naczynia krwionośne, dzięki czemu ryzyko krwawienia podczas zabiegu jest ograniczone. Skóra po zabiegu jest gładka i sprężysta, a dodatkowym efektem zaobserwowanym przez pacjentki jest zmniejszenie ilości „pajączków” na skórze nóg oraz zdecydowanie mniejsze siniaczenie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg VaserLipo 4D?

To zabieg zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy pomimo diety i licznych treningów nie mogą osiągnąć satysfakcjonujących efektów. Idealnie sprawdzi się także u mam, które przez liczne zmiany w gospodarce hormonalnej nie są w stanie powrócić do swojej figury sprzed ciąży. Panie o problematycznych typach budowy, takich jak gruszka, z uporczywymi bryczesami na udach, czy tzw. „nogami kolumnowymi” również mogą pozbyć się kompleksów, poddając się zabiegowi rzeźbienia VaserLipo. Obecnie metoda ta jest również znakomitym sposobem leczenia lipodemii, znacznie skuteczniejszym od stosowania odzieży uciskowej, czy drenażu limfatycznego. Przynosi szybkie i widoczne rezultaty, pozwalając osobom dotkniętym tym schorzeniem na całkowite pozbycie się problemu obrzękniętych nóg.

Technologia VaserLipo 4D jest niezwykle popularna wśród gwiazd Hollywood i chętnie wykorzystywana przez uznanych lekarzy medycyny estetycznej w USA. Kult szczupłego i wyrzeźbionego ciała coraz wyraźniej przejawia się także w Polsce, a technologie takie jak VaserLipo 4D dają zupełnie nowe możliwości uzyskania pożądanych rezultatów. To nie tylko sposób na idealne wymodelowanie ciała, ale i remedium na dolegliwości związane z lipodemią. Wymarzony wygląd jest na wyciągnięcie ręki - bez ingerencji chirurgicznej, czy katowania się nieskutecznymi treningami. Teraz każdy może posiadać zdrową i szczupłą sylwetkę oraz pięknie wyrzeźbione nogi.

© Klinika Genesis, All Rights Reserved