Kobieta po porodzie - zabiegi na ciało po ciąży | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kobieta po porodzie – zabiegi na ciało po ciąży

30-06-2021

Okres ciąży to wyjątkowy czas w życiu kobiety, który zmienia jej ciało w sposób nie zawsze odpowiadający jej oczekiwaniom. Pojawiają się dodatkowe kilogramy, rozstępy, luźna skóra oraz wstydliwe problemy ginekologiczne, które niejedną panią wprawiają w spore kompleksy. Niezadowolenie z wyglądu kobiecego ciała po ciąży potęguje fakt, że tak mało mówi się o tym jak bardzo może zmienić się wygląd sylwetki po urodzeniu dziecka.

Jak zmienia się kobiece ciało po ciąży?

Główne zmiany jakie zachodzą w wyglądzie kobiecej sylwetki w trakcie trwania ciąży to przede wszystkim rozciąganie się skóry na brzuchu, gromadzenie się tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach oraz opuchlizna nóg spowodowana dodatkowym obciążeniem. Dlatego tak często zabiegi na brzuch po ciąży cieszą się dużym zainteresowaniem kobiet pragnących poprawić jędrność skóry i przywrócić wygląd ciała sprzed porodu. Zakończenie ciąży w sposób naturalny, czyli poród siłami natury może dodatkowo prowadzić do problemów z nietrzymaniem moczu, uczuciem luzu w pochwie czy problemami z mięśniami Kegla. Do tego wszystkiego dochodzi ryzyko powstawania żylaków odbytu, czyli hemoroidów oraz utrata jędrności piersi następująca zaraz po zakończeniu karmienia malucha.

Zabiegi polecane kobietom po porodzie

Zabiegi na brzuch po ciąży w Klinice Genesis w Krakowie

Liprzeźbienie VaserLipo

Najpopularniejszym rodzajem zabiegów polecanym kobietom po porodzie jest liporzeźbienie, czyli odsysanie tłuszczu. Pozwala on na stosunkowo szybkie a przede wszystkim skuteczne wyszczuplenie miejsc, w których zgromadzona została tkanka tłuszczowa. Co ważne, zabiegi tego typu można z powodzeniem i bez przeszkód stosować zarówno u kobiet po porodzie siłami natury jak i po cesarskim cięciu.

Zabieg liporzeźbienia może być dodatkowo połączony z innymi zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej w celu zmaksymalizowania efektu. Może to być przykładowo plastyka powłok brzucha, dzięki której usunięta zostanie nadmiernie rozciągnięta skóra. Dodatkowo tłuszcz odessany w trakcie liporzeźbienia może zostać wykorzystany jako materiał wypełniający piersi pacjentki lub jej wargi sromowe. Zabieg taki nosi nazwę lipotransferu, przeszczepu tłuszczu lub lipofillingu i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjentki.

Przebieg liporzeźbienia i jego rodzaje

Zabieg liporzeźbienia przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które może zostać połączone z sedacją, czyli dodatkowym uspokojeniem pacjentki dzięki farmakologii wziewnej lub dożylnej. Pierwszym elementem zabiegu jest wykonanie niewielkiego nacięcia przez które wprowadzona zostanie kaniula i urządzenie rozbijające tkankę tłuszczową. W przypadku liporzeźbienia z wykorzystaniem ultradźwięków przyrządem rozbijającym tłuszcz będzie laser Vaser Lipo 4d, który dodatkowo stwarza możliwość „rzeźbienia tkanki tłuszczowej”. Pozwala to stworzyć efekt sportowej sylwetki z charakterystycznymi wgłębieniami, takimi jak popularny i niezwykle pożądany „sześciopak”.

Zabieg Body Jet

Ciało po ciąży po zabiegu liporzeźbienia w Klinice Genesis

Body Jet jest metodą liposukcji, która jest wspomagana strumieniem wody. Wykorzystuje ona ciągły strumień wody, aby rozbić tkankę tłuszczową. Przez to zagwarantowany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przebieg zabiegu Body Jet

Zabieg przebiega w miejscowym znieczuleniu, które łączy się z sedacją, hospitalizacja nie jest wymagana. Podczas liposukcji pierwszy etap nazywany infiltracją. Podaje się wtedy roztwór (pod ciśnieniem), dzięki któremu znieczulana jest operowana okolica. Kolejny etap to podanie specjalną kaniulą płyn, dzięki któremu tłuszcz się rozluźnia, oznacza to, że uwalniane są komórki tłuszczowe z tkanki łącznej, które nie uszkadzają nerwów i naczyń. Odsysa się go razem z komórkami tłuszczowymi. Ciecz, którą się stosuje to roztwór tumescencyjny, ma w sobie adrenalinę i lignokainę, dzięki czemu zmniejsza się krwawienie oraz można zmniejszyć ilość leków anestetycznych i skrócić ich oddziaływanie na pacjenta. Jest bezpieczne, a ryzyko związane z wystąpieniem efektów ubocznych znikome. Przez miejscowe skurczenie się naczyń krwionośnych i adrenalinę tkanka tłuszczowa, która jest usunięta ma około 1-3% krwi. Zabieg tradycyjnej liposukcji, która jest wykonywana przy znieczuleniu ogólnym, pobiera aż do 40% krwi. Przez to może być niezbędna transfuzja podczas operacji. Body Jet gwarantuje brak obrzęku tkanki podczas wykonywania zabiegu. Dzięki temu chirurg na bieżąco może dokładnie modelować ciało.

Zabieg Renuvion

Kolejnym popularnym zabiegiem na który decydują się kobiety po okresie ciąży jest zabieg Renuvion. Wykorzystywana w jego trakcie nowoczesna technologia plazmowa natychmiastowo ujędrnia i zwiększa napięcie skóry. Zabieg Renuvion polecany jest osobom, które pragną efektu obkurczonej i ściągniętej skóry bez konieczności inwazyjnej interwencji chirurgicznej. Stworzona w Stanach zjednoczonych technologia Renuvion łączy w sobie właściwości plazmy helowej oraz energii RF tworząc tym samym podwójny efekt termiczny i pozwalając na modelowanie sylwetki przy jednoczesnej redukcji nadmiaru wiotkiej skóry.

Efekty zabiegów dla kobiet po ciąży wykonanych w Klinice Genesis

Przebieg i efekty zabiegu Renuvion

Technologia Renuvion polega na podgrzaniu helu przez fale radiowe o łagodnym kształcie w celu zmiany stanu skupienia plazmy. Uzyskiwany jest w ten sposób wspomniany wcześniej podwójny efekt termiczny, czyli ogrzanie oraz niemal natychmiastowe schłodzenie tkanek). Dodatkowo technologia ta i nowoczesny sprzęt pozwalają na niezwykle precyzyjne działanie przy minimalnej rozpiętości termicznej i doskonałej kontroli ciepła. Hel podawany pod ciśnieniem znacznie zmniejsza również obszar uszkodzenia termicznego dzięki czemu proces gojenia jest zdecydowanie szybszy niż w przypadku innych, podobnych technik.

Liporzeźbienie w Klinice Genesis

Połączenie zabiegów liporzeźbienia VaserLipo + Body Jet + Renuvion oferowane przez naszą klinikę pozwala na wymodelowanie niemal każdego obszaru kobiecego ciała w szybki i bezpieczny sposób. Efektem połączenia opisanych zabiegów jest gładka, jędrna i maksymalnie napięta skóra bez przebarwień, blizn i zmarszczek.