Lipofilling piersi - zabieg powiększenia biustu własnym tłuszczem | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Lipofilling piersi – zabieg powiększenia biustu własnym tłuszczem

30-10-2020

Większość kobiet nie jest zadowolona z wyglądu swoich piersi, jednak wizja poddania się operacji ich powiększenia przy użyciu implantów z reguły skutecznie je zniechęca. Na szczęście istnieje pewna metoda, która pomaga poprawić wygląd biustu bez konieczności poddawania się skomplikowanej operacji. Mowa tutaj oczywiście o lipofillingu, czyli powiększeniu piersi własnym tłuszczem. Czym jednak jest ten zabieg, jak wygląda i dla kogo jest przeznaczony?

Czym jest lipofilling piersi?

Lipofilling piersi to nowoczesny zabieg, który polega na powiększeniu biustu za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Początkowo przeprowadzany był u kobiet, które utraciły piersi po zabiegu mastektomii, jednak obecnie może zostać przeprowadzony u praktycznie każdej kobiety, która nie jest zadowolona z wyglądu swojego biustu. Zapewnia on w pełni naturalny efekt, jednak należy wziąć pod uwagę to, że piersi nie staną się większe o kilka rozmiarów, tak jak ma to miejsce w przypadku wszczepienia implantów.

Lipofilling – korzyści wynikające z zabiegu

Efekty przed i po zabiegu powiększania piersi własnym tłuszczem

Lipofilling to zabieg, który nie tylko pomaga w naturalny sposób poprawić wygląd piersi, ale dodatkowo przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała jak brzuch, uda, czy też biodra. Decydując się na ten zabieg, należy mieć świadomość tego, iż pobrana objętość tkanki tłuszczowej nie będzie odpowiadała w 100% objętości tłuszczu zaimplantowanego do piersi. Dzieje się tak, ponieważ użyty do wymodelowania piersi tłuszcz w około 20 – 40% ulega wchłonięciu. Dlatego też w przypadku dosyć szczupłych kobiet zabieg może nie przynieść zamierzonych efektów. Inną korzyścią płynącą z powiększenia piersi własnym tłuszczem jest brak dyskomfortu związanego z ciałem obcym, czyli implantem, który nie zostaje wszczepiony do piersi. Z tego też względu coraz większa liczba kobiet decyduje się na przeprowadzenie zabiegu lipofillingu.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Lipofilling to zabieg, który przeznaczony jest głównie dla kobiet, które nie oczekują powiększenia biustu o kilka rozmiarów. Sprawdza się idealnie u pań, które chciałyby odzyskać pełny kształt piersi po karmieniu dziecka, chcą wyrównać asymetrię pomiędzy rozmiarem piersi, zmagają się z problemem zniekształconego biustu np. w wyniku wypadku, narzekają na utratę jędrności biustu w wyniku znacznej utraty wagi, a także chciałyby w naturalny sposób powiększyć swoje piersi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Pomimo tego, iż zabieg lipofillingu pomaga w widoczny sposób poprawić kondycję i wygląd piersi, to jednak nie jest możliwy do przeprowadzenia u pań, które zmagają się z nowotworem lub są obciążone ryzykiem jego wystąpienia, a także chorują na cukrzycę, choroby serca lub nerek. Zabieg nie jest również możliwy do przeprowadzenia, jeśli pacjentka nie ma wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, która jest niezbędna do powiększenia piersi tą metodą.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

W pierwszej kolejności należy udać się na wizytę u onkologa, sprawdzając również, czy w rodzinie występowały wcześniej przypadki chorób nowotworowych. Następnie zostaje przeprowadzony wywiad chirurgiczny, w trakcie którego lekarz sprawdza nie tylko, czy zmagamy się z jakimiś chorobami, które mogłyby wykluczyć zabieg, ale również jakie leki przyjmujemy i jak reagujemy na środki znieczulające, stosowane podczas zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

powiększanie piersi metodą VaserLipo4D

Zabieg lipofillingu piersi metodą VaserLipo4D polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha, ud lub bioder przy pomocy sondy, emitującej energię ultradźwięków, która zostaje wprowadzona w niewielkie nacięcia w skórze. Wówczas komórki tłuszczowe zostają rozpuszczone i odessane na zewnątrz razem z roztworem z roztworem znieczulającym. W tym samym czasie skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu oraz elastyny. Następnie najlepszej jakości tłuszcz zostaje zaimplementowany do piersi pod kontrolą USG, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i jakość przeprowadzanego zabiegu. Ze względu na to, że przeszczepiony tłuszcz w 20 – 40% ulega wchłonięciu, każda pacjentka otrzymuje gwarancję powtórzenia zabiegu dwukrotnie w ciągu 6 miesięcy. Lipofilling piersi, wykonany metodą Vaser Lipo nie powoduje uszkodzeń okolicznych nerwów, tkanek i naczyń, przez co czas rekonwalescencji zostaje skrócony. Już po upływie około doby od zabiegu pacjentka może opuścić klinikę, pamiętając o tym, aby przez jakiś czas nie wykonywać żadnej aktywności fizycznej. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu i postępują z czasem. Ich ostateczny rezultat można zaobserwować po około 2 – 3 miesiącach od wykonania lipofillingu.

Zobacz pełną ofertę: Zabiegi powiększania piersi własnym tłuszczem VaserLipo4D

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Przez minimum 6 tygodni zaleca się noszenie miękkiego biustonosza modelującego piersi. Wskazane jest również noszenia ubranka uciskowego w miejscu, z którego został pobrany tłuszcz, bez przerwy przez tydzień i jak najczęściej w ciągu miesiąca od zabiegu. Jeżeli chodzi o kwestie higieny, już po 2 dniach można skorzystać z kąpieli. Dodatkowo zaleca się również wykonywanie delikatnych masaży okolic ciała po pobraniu tłuszczu oraz skorzystanie z zabiegu karboksyterapii, która wpływa korzystnie na ukrwienie i metabolizm skóry.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

To jak długo utrzymują się efekty zabiegu jest całkowicie indywidualną sprawą, która uzależniona jest od wielu czynników. W sytuacji, gdy piersi wygoją się po zabiegu, a część tkanki tłuszczowej zostanie wchłonięta, przez co efekt nie będzie do końca zadowalający, można zdecydować się na przeprowadzenie kolejnego zabiegu. Decydując się na lipofilling piersi, należy mieć świadomość tego, iż przeszczepiona tkanka tłuszczowa może reagować na spory spadek masy ciała, co objawia się oczywiście spadkiem objętości biustu. Z tego też względu warto po zabiegu zadbać o odpowiednią dietę, która pomoże utrzymać aktualną wagę, dzięki czemu przeprowadzenie kolejnego zabiegu nie będzie konieczne.