Laserowe Usuwanie, Leczenie Trądziku Kraków | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

SEBACIA

Medycyna estetyczna

Zabieg usuwania trądziku SEBACIA

Zabieg Sebacia określany jest jako innowacyjny sposób na usuwanie trądziku. Wykorzystuje mikrocząsteczki złota, które podgrzane światłem lasera powodują przebudowę gruczołów łojowych. Ta terapia to wynik badań naukowców Uniwersytetu Rice oraz współpracy dermatologów z całego świata, w tym dr R. Rox Andersona – światowego pioniera w dziedzinie dermatologii laserowej.

Opatentowana formuła działania mikrocząsteczek złota połączonych z działaniem promieni lasera daje doskonałe efekty w przypadku zmian trądzikowych, pozwalając raz na zawsze pozbyć się problemu z niedoskonałościami wynikającymi ze wzmożonej produkcji łoju skórnego oraz gromadzących się w porach bakterii.

SEBACIA

Jakie jest zastosowanie zabiegu?

SEBACIA działa bezpośrednio na źródło powstawania trądziku. Technologia wykorzystywana przy tym zabiegu pozwala na skuteczne leczenie trądziku zarówno młodzieńczego, jak i towarzyszącego osobom dorosłym, często w okresie przekwitania.

Trądzik mogą powodować:

  • nadmierna produkcja łoju skórnego przez gruczoły łojowe
  • zatkane pory
  • kolonizacja lub szybki wzrost liczby bakterii
  • stan zapalny w odpowiedzi na obecność bakterii

Skuteczność terapii SEBACIA została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi m.in. w USA, jak również w Polsce.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu SEBACIA mikrocząsteczki złota za pomocą masażu wnikają w części skóry odpowiedzialne za powstawanie trądziku, czyli do mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych. Zastosowanie lasera podgrzewa struktury tkanek, do których dotarły mikrocząsteczki. W wyniku zmiany termicznej dochodzi do zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych. Z kolei cząsteczki złota doprowadzają do zniszczenia drobnoustrojów bakteryjnych.

Wiązka lasera w połączeniu z działaniem mikrocząsteczek złota oddziałuje jedynie na struktury odpowiedzialne za powstawanie trądziku, a pozostałe warstwy skóry pozostają nienaruszone, dzięki czemu zabieg SEBACIA odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Według badań klinicznych zmniejszenie zmian trądzikowych i poprawa jakości skóry widoczne są po 2 – 3 miesiącach po zakończeniu kuracji.

Cennik