Laserowe Usuwanie Zatoki Włosowatej Kraków | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Laserowe usuwanie zatoki włosowatej/cysty pilonidalnej

Proktologia

Zabieg laserowego usuwania zatoki włosowatej / cysty pilonidalnej

Zatoka włosowata, zwana inaczej cystą pilonidalną, jest przewlekłą i uciążliwą chorobą okolicy szpary międzypośladkowej. Powstaje 3-4 krotnie częściej u mężczyzn, zwłaszcza o ciemnej karnacji, z reguły w przedziale wiekowym 20-40 lat. Powstawaniu cysty pilonidalnej sprzyja nadmierna potliwość, głęboka szpara pośladkowa i gęste owłosienie tej okolicy. Z uwagi na długi i trudny proces gojenia i ryzyko nawrotu, pacjenci borykają się z tym schorzeniem często przez wiele lat, odczuwając dyskomfort i zakłopotanie.

Laserowe usuwanie zatoki włosowatej/cysty pilonidalnej
Jak wygląda zabieg?

Najnowszą i najmniej inwazyjną metodą leczenia zatoki włosowatej jest jej ablacja przy użyciu lasera. Do tego celu używa się jednorazowych światłowodów radialnych emitujących światło laserowe o długości fali 1470 nm. Po nacięciu jamy ropnia wykonuje się jej oczyszczenie, a następnie po wprowadzeniu włókna laserowego wykonuje się ablację torbieli. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych, więc pacjent bezpośrednio po jego wykonaniu może wrócić do domu. Dolegliwości bólowe po zabiegu są niewielkie, a rana po nacięciu ropnia goi się w ciągu kilku tygodni.

Jaka jest skuteczność zabiegu?

Skuteczność zabiegu laserowego usuwania zatoki włosowatej jest bardzo wysoka i przewyższa większość najpopularniejszych technik chirurgicznych przy bardzo dobrym efekcie kosmetycznym.

Cennik