Laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu | Proktologia | Zabiegi | Klinika Genesis
Please enable JS

Laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu

Proktologia

Zabieg laserowego zamykania prostej przetoki odbytu

Przetoka odbytu to choroba polegająca na wytworzeniu się kanału między odbytem a skórą okolicy odbytu. Najczęściej spowodowane jest to stanem zapalnym gruczołu w kanale odbytu, z którego powstaje ropień. Wędrując przez tkanki w kierunku skóry, powstały ropień wytwarza przetokę. Kanał przetoki może przechodzić różnymi drogami. Zdarza się również, że przechodzi bezpośrednio przez mięsień zwieracza i wówczas klasyczna operacja chirurgiczna staje się bardzo trudna.

Jak wygląda zabieg?
Klasyczne leczenie polega na otwarciu ujścia i oczyszczeniu przetoki, lub chirurgicznym wycięciu przetoki na całej długości wraz z niewielkim marginesem otaczających tkanek. Znacznie mniej inwazyjną metodą jest jedna z najnowszych opcji leczenia przetok odbytu - laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu. Ponieważ przetokę zamyka się od wewnątrz, unika się rozległych ran chirurgicznych i ryzyka uszkodzenia struktur przebiegających w okolicy przetoki. Wielką zaletą jest pozostawienie nienaruszonego aparatu mięśniowego zwieraczy. Zabieg wykonuje się w krótkim znieczuleniu ogólnym.

Zabieg laserowego zamykania prostej odbytu zapewnia wysoki komfort pacjenta po zabiegu, dużą skuteczność i bezpieczeństwo. Trwa zaledwie kilka minut. Nadaje się do usuwania zarówno przetok pierwotnych, jak i nawrotów. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki w porównaniu z leczeniem chirurgicznym.

Cennik

Zobacz również


© Klinika Genesis, All Rights Reserved