Laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu Kraków | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu

Proktologia

Zabieg laserowego zamykania prostej przetoki odbytu

Przetoka odbytu to choroba polegająca na wytworzeniu się kanału między odbytem a skórą okolicy odbytu. Najczęściej spowodowane jest to stanem zapalnym gruczołu w kanale odbytu, z którego powstaje ropień. Wędrując przez tkanki w kierunku skóry, powstały ropień wytwarza przetokę. Kanał przetoki może przechodzić różnymi drogami. Zdarza się również, że przechodzi bezpośrednio przez mięsień zwieracza i wówczas klasyczna operacja chirurgiczna staje się bardzo trudna.

Laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu
Jak wygląda zabieg?

Klasyczne leczenie polega na otwarciu ujścia i oczyszczeniu przetoki, lub chirurgicznym wycięciu przetoki na całej długości wraz z niewielkim marginesem otaczających tkanek. Znacznie mniej inwazyjną metodą jest jedna z najnowszych opcji leczenia przetok odbytu – laserowe zamykanie prostej przetoki odbytu. Ponieważ przetokę zamyka się od wewnątrz, unika się rozległych ran chirurgicznych i ryzyka uszkodzenia struktur przebiegających w okolicy przetoki. Wielką zaletą jest pozostawienie nienaruszonego aparatu mięśniowego zwieraczy. Zabieg wykonuje się w krótkim znieczuleniu ogólnym.

Zabieg laserowego zamykania prostej odbytu zapewnia wysoki komfort pacjenta po zabiegu, dużą skuteczność i bezpieczeństwo. Trwa zaledwie kilka minut. Nadaje się do usuwania zarówno przetok pierwotnych, jak i nawrotów. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki w porównaniu z leczeniem chirurgicznym.

Cennik