Plastyka fałdów anodermalnych | Proktologia | Zabiegi | Klinika Genesis
Please enable JS

Plastyka fałdów anodermalnych

Proktologia

Plastyka fałdów anodermalnych

Fałdy anodermalne to luźne fragmenty skóry wokół odbytu. Powstają zwykle w wyniku przebytej zakrzepicy około odbytniczej, porodów, żylaków odbytu, częstego dużego wysiłku fizycznego połączonego z dźwiganiem. Nieleczone powodują narastający z czasem dyskomfort i stany zapalne wokół odbytu.

Możliwości leczenia fałd anodermalnych są dwie i o wyborze odpowiedniej dla pacjenta decyduje się wspólnie z lekarzem na wcześniejszej konsultacji proktologicznej. Lekarz musi ocenić stan ogólny zdrowia pacjenta, zapoznać się z ewentualnymi chorobami współistniejącymi i trybem życia.

Jak wygląda zabieg? (chirurgiczne wycięcie fałdów)
Zabieg chirurgicznego wycięcie fałdów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W miejscu nacięcia zakłada się następnie rozpuszczalne szwy. Zabieg trwa około 10-20 minut. Po zabiegu pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące pielęgnacji rany pooperacyjnej i może wrócić do normalnego trybu życia. Wskazane jest jednakże powstrzymanie się od nadmiernego wysiłku fizycznego i stosowanie diety zapobiegającej zaparciom.
Jak wygląda zabieg? (laserowa plastyka fałdów)
Laserowa plastyka fałdów polega - podobnie jak w metodzie chirurgicznej - na wycięciu fałdów, jednak w tym przypadku przy użyciu lasera. Zabieg również wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 10 minut. Zazwyczaj nie ma konieczności zakładania szwów. Proces gojenia jest odrobinę dłuższy, ale mniej dotkliwy dla pacjentów. Wymaga jednak sporego zaangażowania w proces pielęgnacji rany.

Cennik

Zobacz również


© Klinika Genesis, All Rights Reserved