Usunięcie fałdu skórnego odbytu Kraków | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Plastyka fałdów anodermalnych

Proktologia

Plastyka fałdów anodermalnych

Fałdy anodermalne to luźne fragmenty skóry wokół odbytu. Powstają zwykle w wyniku przebytej zakrzepicy około odbytniczej, porodów, żylaków odbytu, częstego dużego wysiłku fizycznego połączonego z dźwiganiem. Nieleczone powodują narastający z czasem dyskomfort i stany zapalne wokół odbytu.

Możliwości leczenia fałd anodermalnych są dwie i o wyborze odpowiedniej dla pacjenta decyduje się wspólnie z lekarzem na wcześniejszej konsultacji proktologicznej. Lekarz musi ocenić stan ogólny zdrowia pacjenta, zapoznać się z ewentualnymi chorobami współistniejącymi i trybem życia.

Plastyka fałdów anodermalnych
Jak wygląda zabieg? (chirurgiczne wycięcie fałdów)

Zabieg chirurgicznego wycięcie fałdów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W miejscu nacięcia zakłada się następnie rozpuszczalne szwy. Zabieg trwa około 10-20 minut. Po zabiegu pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące pielęgnacji rany pooperacyjnej i może wrócić do normalnego trybu życia. Wskazane jest jednakże powstrzymanie się od nadmiernego wysiłku fizycznego i stosowanie diety zapobiegającej zaparciom.

Jak wygląda zabieg? (laserowa plastyka fałdów)

Laserowa plastyka fałdów polega – podobnie jak w metodzie chirurgicznej – na wycięciu fałdów, jednak w tym przypadku przy użyciu lasera. Zabieg również wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 10 minut. Zazwyczaj nie ma konieczności zakładania szwów. Proces gojenia jest odrobinę dłuższy, ale mniej dotkliwy dla pacjentów. Wymaga jednak sporego zaangażowania w proces pielęgnacji rany.

Cennik