Usuwanie Kłykcin Kraków | Klinika Genesis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Usunięcie kłykcin kończystych

Proktologia

Zabieg usunięcia kłykcin kończystych

Kłykciny kończyste to brodawkowate zmiany w kolorze ciała, najczęściej wywołane przez określone typy wirusa brodawczaka (HPV) o niskim ryzyku onkogennym. Zmiany brodawkowate w chorobie tej najczęściej pojawiają się na zewnętrznych narządach płciowych lub w pobliżu odbytu u kobiet i u mężczyzn. Zazwyczaj nie wywołują pieczenia, swędzenia lub bólu. Wirusy HPV typu 6 i 11, które są przyczyną powstawania kłykcin kończystych, nie należą do wirusów wysokiego ryzyka onkologicznego, odpowiedzialnych za zachorowania na raka szyjki macicy. Zmiany te są prawie bezbolesne, bardzo szybko rosną i rozprzestrzeniają się, mogą tworzyć kalafiorowate skupienia. Występują częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Usunięcie kłykcin kończystych

Jak wygląda zabieg? (krioterapia)

Najbardziej skuteczną i najszybszą metodą usuwania kłykcin jest krioterapia, czyli wymrażanie ciekłym azotem i elektrokoagulacja. Zabiegi takie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, które wyłącza całkowicie dolegliwości bólowe. Pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do normalnego trybu życia.

Jak wygląda zabieg? (zabieg chirurgiczny)

W przypadku kłykcin o bardzo dużych rozmiarach, konieczne jest ich chirurgiczne, głębokie wycięcie wraz z pobraniem wycinka do weryfikacji histopatologicznej. W 90% przypadków wirusy HPV powodują nawroty choroby nawet po przeprowadzeniu skutecznego leczenia.

Cennik