Kuracje | Trychologia | Zabiegi | Klinika Genesis
Please enable JS

Kuracje

Trychologia

Kuracje

Pielęgnacja włosów to bardzo złożony temat, wymagający indywidualnego podejścia. Inaczej postępuje się z włosami zdrowymi, bez schorzeń takich jak łojotok czy suchość, które nie były poddawane ondulacji i innym mocno ingerującym w nie zabiegom, i które nie sprawiają problemów podczas stylizacji, a inaczej z włosami zniszczonymi.

Włosy mogą ulegać zniszczeniom mechanicznym, chemicznym oraz fizycznym. Do uszkodzeń mechanicznych można zaliczyć te powstałe za pomocą suszarek, prostownic, ozdób i gumek do włosów, czy niewłaściwie stosowanych grzebieni. Uszkodzenia chemiczne powstają poprzez trwałą ondulację, nieumiejętne stosowanie farb do włosów i produktów do stylizacji. Uszkodzenia fizyczne to z kolei te wywoływane przez czynniki typu: promieniowanie ultrafioletowe, wysoka temperatura, sól morska.

Stosowanie odpowiednio dobranych kuracji na włosy ma na celu poprawę ich wyglądu, struktury oraz zapewnienie właściwej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami. W Klinice Genesis trycholog dobiera odpowiednią pielęgnację indywidualnie dla każdego pacjenta. W zależności od diagnozy, mogą być to zabiegi mezoterapii skóry koktajlami odżywczymi lub osoczem PRP, a także specjalnie skomponowane szampony i odżywki, które regenerują strukturę i stymulują wzrost włosa.

Zobacz również


© Klinika Genesis, All Rights Reserved